Pişik Kremleri

 

Merhabalar!

Vizeler ardından sağlık problemleri derken oturup da yazı yazmaya fırsat olmadı, hatta instagramda da kaliteli paylaşım yapamadığımı düşünüyorum bir süredir birazcık ayrı kaldık haliyle, kafamda bir sürü yazı fikri var ama bakalım her gün yeni bir yaramazlık yeteneği kazanan bücürüğüm ne kadarını yapmama fırsat verecek

Konuya gelelim şimdi çok uzun bir yazı olmayacak bu sefer merak etmeyin, malum biraz kısa yazılar konusunda eksiğim var ama siz o kadar tatlısınız ki yine de beni üzmeyip ‘’ bir çırpıda okudum’’ diye mesajlar, yorumlar atıyorsunuz ( buraya kocaman bir kalp koydum size ^^)

Konumuz pişik kremleri ; Defne Eva doğduğundan bu yana hiç pişik olmadı , 8 aylık şu an. Ara sıra poposunda hafif kızarıklıkları oldu, ama pişik seviyesine gelmeden müdahale ettik hep. Kullandığımız ürünlerin kısa bir değerlendirmesini yapacağım, ardından da hafif bir kızarıklık gördüğümde ne yaptığımdan bahsederim.

Mustela Vitamin Barrier Pişik Önleyici Krem

Baştan söyleyeyim memnun kalmadım. Varlığı yokluğu neredeyse farketmeyen bir ürün. Defne’ye eğer kızarlık yoksa her altını açışımda krem sürmüyorum bu arada, günde bir iki defa sürüyorum maksimum. Ne kadar zararlı içerik içermeyen kremleri almaya dikkat etsek de sonuçta kimyasal. Kullanımı azaltmakta fayda var diye düşünüyorum. Kızarıklıkların üst üste sadece mustela kullandığım günlerden sonra çıktığını farkettim, yani ya Defne’nin cildine iyi gelmedi ya da koruyuculuğu olmayan bir ürün. Zaten kızarıklıklarını da hiç geçirmedi. Bir kutu bitirdik, ikincisini almayacağım.

Palmer’s Bottom Butter D vitaminli pişik Kremi

Yoğun yapısı çok güzel, cildini nemlendiriyor, popoyu açtıktan bir kaç saat sonra bile açtığınızda o kremin verdiği ekstra yumuşaklığı hissedebiliyorsunuz. Ayrıca içeriğindeki A,D ve B5 vitaminleri sayesinde cildi de besliyormuş. Palmer’s ürünleriyle geçen sene hamileliğimde gittiğimiz İBS anne bebek fuarında tanışmıştık, çok güzel bir kampanya vardı pişik kremi ile çatlak önleyici kremini almıştık. Çatlak önleyici kremler başka bir yazının konusu ancak, küçük bir sır vererek çatlak önleyici bakım kreminin – normalde hiç o tür kokuları sevmememe rağmen- yoğun kakao kokusuna bayıldığımı söylemeliyim. İşe yaradı mı? Eh bence evet, bir miktar yaradı. Palmer’s ürünleri organik değil, ancak içerikleri piyasadaki bir çok ürüne göre çok daha temiz. Pişik kreminin bir kutusunu bitirdik, ikincisini aldık.

Palmer’s Çinkolu Pişik Kremi

Diğer Palmer’s pişik kremini çok sevince bunu da denemeye karar verdik. Yeni aldık, o yüzden çok ayrıntılı bir yorum yapamayacağım. Bu ürün biraz daha oluşan pişikleri tedavi etmeye yönelik, ama normal kullanımda da kullanılabileceği söyleniyor. İçeriğindeki çinko sayesinde pişik tedavisine yardımcı oluyormuş. Yalnızda bu D vitaminli orijinal formüle göre biraz daha yoğun ve koyu yapıda, bezde hafif sarı bir leke bırakıyor ilk gördüğümde kremden kaynaklandığını anlamayıp biraz endişelenmiştim.

Bepanthen Baby Extra koruma pişik kremi

Defne’nin kızarıklığını geçiren iki kremden bir tanesi. Hamileyken katıldığım bir etkinlikte küçük boyu hediye edilmişti. Yapısı çok hafif, kokusu yok denecek kadar az. Tedavi amaçlı kullandım. 1 günde bile hemen farketti.

Sudocrem Bebek Bakım Kremi

Bu kremi ben yüzümdeki sivilce izleri için almıştım, instagramdan hatırlayanınız olur belki baya da işe yaramıştı. Şu an bile hala yüzümde geçmeyen kızarıklıkları dindirmek için kullanıyorum arada. Defne’ de de kızarıklığı geçirici etkisi oldu, yapısı yoğun iyice yedirmek gerekiyor sürerken. Sana puanım 10 kanka.

Desitin Hızlı Koruma Pişik Önleyici Krem

Bu ürün de etkinlikte dağıtılan ürünlerden biriydi, geçenlerde evde hiç krem kalmadığında varlığını hatırlayıp sürdüm, uzun bir süre kullanmadım ama ilk izlenimim olumlu. Bildiğim kadarıyla bu üründen çok memnun kalan anneler de var. Hızlı emiliyor, yapısı çok yoğun değil. Bunun bir de Mor kutulu olanı var, o tedaviye yönelikmiş. İçeriğinde %40 oranında çinko var, çinko oranı yükseldikçe kızarıklığa karşı tedavi oranı da artıyor. Günlük kullanıma uygun değil Mor olanı yalnız, bebeğin cildini çok yormamak gerek.

Kullandığım ürünler bunlardı. Ben Defne ‘ye ıslak medil kullanıyorum genelde, tabi ki en iyisi her seferinde genital bölgeyi su ile yıkamak siz öyle yapın. Islak mendilleri seçerken alkolsüz,parabensiz olmasına ve çok ıslak yapıda olmamasına dikkat ediyorum. Hafif bir kızarıklık görünce o gün her altını açtığımda beyaz sabun ve su ile durulayıp kurutuyorum, ardından kremini sürüyorum, böyle yaptıkça 2 günden uzun süren kızarıklığı hiç olmadı. Her altını açışımda da temizlendikten sonra biraz açık kalmasına çalışıyorum, poposu tamamen kuruduktan sonra pişik kremi de daha iyi emiliyor hep. Siz de tecrübelerinizi diğer anneler ile paylaşmak isterseniz, yöntemlerinizi ve kullandığınız ürünleri aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Yazıyı faydalı bulduysanız aşağıdaki kalbe tıklamayı unutmayın!

 

Sevgiler,

Anna

23
0

Published by

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir